یکی از مهمترین سوالات مراجعه کنندگان ایمپلنت این است که بهترین متخصص ایمپلنت در ایران و رشت جه کسی است ؟ وقتی صحبت از بهترین متخصص ایمپلنت می‌شود چه شاخصهایی می‌‌تواند گویای این مسئله باشد؟

تخصص ایمپلنت شاید چند سالی است که در کشورهای اروپایی و آمریکا انجام می‌شود. از آنجا که انجام یک کار ایمپلنت نیاز به دانش و تخصص دارد، لذا یک متخصص ایمپلنت باید مشرف به کار پروتز و بافت نرم اطراف ایمپلنت و جراحی بافت سخت ( استخوان ) باشد.

نکته مهمی که باید قبل از مراجعه برای ایمپلنت دندانهایتان بدانید

در تصویر زیر شما نمایی از یک ایمپلنت ناموفق را مشاهده می‌کنید. در این تصویر همان‌گونه که می‌بینید لثه و استخوان اطراف ایمپلنت از بین رفته و قسمتهای فلزی آن در دندانهای قدامی دیده می‌شوند.  اگر کار به درستى انجام نشود و توسط بهترین متخصص ایمپلنت انجام نگیرد، ایمپلنت شکست خواهد خورد.

 ایمپلنت ناموفق

ایمپلنت ناموفق

ابتدا ایمپلنت به‌وسیله یک جراحی در نواحی بی‌دندانی قرار گرفته و سپس توسط پروتزیست، پروتز مربوطه ایجاد می‌شود و در صورت اشکال بافت لثه، یک جراح و متخصص بیماریهای لثه نیز می‌تواند در در درمان ایمپلنت موثر باشد. باید بدانیم که هدف از گذاشتن ایمپلنت، داشتن یک پروتز خوب است و یک متخصص ایمپلنت خوب باید در اولین گام پروتز آینده بیمار را در نظر و سپس محل قرارگیری ایمپلنتها را مشخص نماید. بافت نرم و سخت را بررسی و طرح نهایی درمان را مشخص نماید.

تکنولوژی دیجیتال در بحث ایمپلنت بسیار فراگیر شده است، چنانکه یک متخصص ایمپلنت باید بر این علم مشرف باشد، لذا بهترین متخصص ایمپلنت کسی است که بتواند دورنمای درمان خود را از ابتدا مشخص نموده و بیمار را به سمت درمان مناسب پیش ببرد.

ما در ایران هنوز هیچ دانشگاهی نداریم که مدرک تخصص ایمپلنت را صادر نماید و عناوین مختلف ذکرشده می‌تواند نشان از دوره‌هایی باشد که توسط دندانپزشکان گذرانده شده است. اگرچه در کشورهای اروپایی و آمرکایی این تخصص در دانشگاهها تدریس می‌شود و کسانی که فارغ التحصیل در تخصص ایمپلنت می‌شوند بسیار توانمند در انجام درمان‌های ایمپلنت هستند.

ویژگی‌ های بهترین متخصص ایمپلنت چیست ؟

برای کار ایمپلنت علاوه بر دانش و تخصص نیاز به امکانات نیز می‌باشد. هر علمی هم‌اکنون در دنیا بدون ابزار قادر نیست بهترین نتیجه را بگیرد. بهترین متخصص ایمپلنت باید علاوه بر داشتن علوم مورد نیاز ( تخصص ایمپلنت ) ، به‌روز بوده و از امکانات و تجهیزات و متریالهای روز دنیا استفاده نمایند. پیشرفت نرم افزارهای دندانپزشکی مخصوصا در علوم ایمپلنتولوزی سبب شده‌است که یادگیری و دانش آن بر تمام دندانپزشکانی که بخواهند ایمپلنت کار کنند واجب باشد.

در بهترین مرکز درمان ایمپلنت سه چیز باید وجود داشته باشد:

  1. علم لازم ( آشنایی با علوم جدید ایمپلنتولوژی )
  2. مهارت کافی ( میزان تجربه کاری )
  3. تجهیزات و متریال روز دنیا

بهترین متخصص ایمپلنت کسی است که از هر سه این توانایی‌ها نهایت استفاده را ببرد.

امکاناتی که بهترین متخصص ایمپلنت باید داشته باشد

ما در مرکز درمانی خود علاوه بر داشتن برترین نرم‌افزارهای تشخیص و طراحی درمان ایمپلنت ، دارای پیشرفته‌ترین امکانات سخت افزاری شامل میلینگ ماشین‌ها ، پرینترهای سه بعدی و بهترین متریالهای دنیا هستیم. هیچگاه ادعای بهترین بودن نداریم بلکه تیم کاری این مرکز همه با هم به سختی تلاش می‌کنند که بهترین کار را به بیماران تحویل نمایند، به‌گونه ای که کارهای انجام‌شده در این مرکز در کشورهای دیگر وقتی مورد بررسی قرار می‌گیرد برای دندانپزشکان آن کشورها باورکردنی نیست که در ایران چنین کارهایی مطابق با پیشرفته‌ترین روشهای روز دنیا صورت گرفته‌است.

ما در این مرکز بیماران زیادی داریم که از خارج از کشور به ما مراجعه کرده‌اند و جالب این‌است که طبق نظام بیمه‌ای آن کشور باید به‌طور مرتب معاینه شوند،  اقداماتی که برای ایمپلنت دندانهای آن‌ها در مرکز ما انجام گردیده باعث تعجب و تحسین این افراد گردیده که این موضوع مایه غرور ما می‌باشد چرا که ما همواره سعی داریم برای بیماران خود بهترین و مدرن ترین روش‌های موجود در درمان ایمپلنت دنیا را انجام دهیم .

آنچه از تحصیل دوران تخصص ایمپلنت دکتر علیرضا رضایی در دانشگاه گوته آلمان به ایران به ارمغان آورده شده‌است ، دیجیتال‌شدن امکانات مطب و انجام پروسه‌های درمان مطابق با نظم و دیسیپلین آلمان بوده و تمام کارهای انجام‌شده جهت بررسی و تایید به وسیله استادان دانشگاه گوته آلمان در سایت مخصوص آن دانشگاه گذاشته می‌شود.

هم‌اکنون ما با 14 سال سابقه گذاشتن ایمپلنتهای دندانی و 9 سال سابقه کار دیجیتال با شهامت می‌گوییم تلاش این مرکز و تیم کاری آن همواره برای رسیدن به بهترین نتیجه برای درمان ایمپلنت بوده و هر روز بهتر از روز قبل کارها به نتیجه می‌رسند.

انجام چندین پروسه تحقیقاتی جهت مقایسه دقت کارهای دیجیتال انجام‌شده مطابق با استانداردهای برترین کشورهای دنیا نتیجه تلاش تمام پرسنل این مرکز می‌باشد.ما همواره دوست داریم بهترین متخصص ایمپلنت بودن را با تیم کاری بسیار توانمند و با تلاش شبانه‌روزی در انجام بهترین کارهای درمانی ایمپلنت ثابت کنیم.

کارهایی که ما در کلینیک دکتر علیرضا رضایی انجام می‌دهیم شامل موارد زیر است :

  • انجام درمان‌های یک روزه حتی برای بیماران بدون دندان کامل
  •  تحویل یک جلسه ای پروتز برای حفظ زیبایی ( در نواحی زیبایی یعنی دندانهای قدامی )
  • ساخت سرجیکال گایدهای جراحی برای تمام بیماران (با این کار بدون هیچگونه جراحی باز ایمپلنتها را در فک بیمار قرار می‌دهیم که کمترین خطا و بیشترین کارایی ساپورت پروتز (دندان‌های آینده) جهت قرارگیری در یک اکلوژن مناسب ( ارتباط دندانهای هر دوفک ) را دارد
  • ساخت پروتزهای اسکروتایپ ، 2pice ، پروتزهای هیبرید و … (  همگی با کمک سیستم کدکم ( CAD / CAM ) انجام می‌شوند. )

این مرکز صفر تا 100 پروسه درمان را به صورت مجازی (Virtual) طراحی کرده و تمام قطعات قبل از حضور بیمار ساخته می‌شوند و در هنگام حضور بیمار بدون انجام پروسه جراجی باز ناحیه درمان با حداقل تهاجم (minimal Invasion)  انجام می‌گردد ، چنان‌که در کشوری مانند آلمان انجام جراحی‌های باز و غیر ضروری با بودن تکنولوژی‌های روز کنونی که درستی خود را به اثبات رسانده‌اند یک امر اخلاقی نبوده و از نظر علم اخلاق در پزشکی مورد قبول نیست.در این مرکز به کمک نرم‌افزارهای مخصوص طراحی ایمپلنت از انجام جراحی‌های غیر ضروری پیوند استخوان و جراحی های سینوسی اجتناب می‌شود.بهترین متخصص ایمپلنت در ایران همواره چنین تصوری را در درمان‌های ایمپلنت خود دارد که ملت ایران لایق بهترین درمانهای روز ایمپلنت دنیا می‌باشند و با فراگیری علوم روز دنیا و تجهیز مطب خود با بهترین دستگاه‌ها ، نرم افزارها و متریالهای دنیا و استفاده از بهترین متدهای درمان روز دنیا ابن مرکز آماده ارائه چنین خدماتی می‌باشد.

پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی بیشتر با این مجموعه مقاله اولین دندانپزشکی دیجیتال در رشت را مطالعه نمایید.