بهترین درمان دندان عصب کشی شده جهت بازسازی تاج ، آنله های سرامیکی، درمان اندو و روکش دندان تمام سرامیک در یک جلسه با سیستم کدکم  (CAD/CAM) در مرکز دندانپزشکی دیجیتال دکتر علیرضا رضایی انجام شد. پیشنهاد می کنیم ویدیوی کوتاه زیر را در همین زمینه مشاهده نمایید.

 

عصب کشی یک عمل ریشه درمانی است که در آن خمیر دندانی آسیب دیده از “کانال” ریشه دندان خارج شده، سپس کانال با مواد خاصی پر می‌شود و سپس “ترمیم نهایی” روی دندان قرار داده می‌شود (تاج یا پل دندانی). به زبان ساده، عصب کشی یک عمل دندانی است که بر روی دندانی انجام می‌شود که دیگر نمی‌توان با پر کردن دندان آن را حفظ کرد. دندان آسیب دیده در صورتی که درمان عصب کشی روی انجام نگیرد، در معرض خطر کشیده شدن قرار می‌گیرد.بسیار مهم است که تاج (روکش) روی دندانی که تحت درمان عصب‌ کشی قرار گرفته، نصب شود که در ویدیویی که در بالا مشاهده کردید، بهترین درمان برای دندان عصب کشی شده در نظر گرفته شده است.

چه زمانی به درمان عصب کشی نیاز است؟

وقتی دندان یک فرد با پوسیدگی دچار آسیب می‌شود، ساختار دندان او از بین می‌رود زیرا پوسیدگی به تدریج به عمق و بافت دندان خواهد رسید، در چنین مواردی، درمان عصب کشی می‌تواند مشکل دندان بیمار را برطرف کرده و هرگونه علائم درد بیمار را بدون ریسک کشیدن دندان برطرف کند. با روش‌های نوین دندانپزشکی دیجیتال این کار در کمترین زمان ممکن و با انتخاب بهترین طرح درمان برای دندان آسیب دیده انجام می‌شود لازم به ذکر است که تمامی درمان‌ها در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر علیرضا رضایی با سیستم CAD/CAM و به روش دیجیتال با پیشرفته ترین دستگاه‌های دندانپزشکی دیجیتال برای بیمار انجام می‌شود و به همین دلیل میزان بالای رضایت بیماران از درمان در لین کلینیک را به همراه داشته است.