بسیاری از درمان‌های دندانپزشکی وابسته به لابراتوار هستند. به خصوص در درمان‌های پروتزی که نیاز به روکش و یا قطعات کاستومایز (که مخصوص هر بیمار طراحی و ساخته می‌شود) است. در درمان‌هایی مانند ایمپلنت و لمینیت نیز نیاز به جلسات متعدد و زمان بسیاری جهت درمان وجود دارد.  نرم‌افزارهای سه‌بعدی و دستگاه‌هایی مانند اسکنر داخل دهانی (که قالب‌گیری سه بعدی را انجام می دهد) و میلینگ ماشین‌ها که مانند دستگاه‌های CNC صنعتی قادر به ساخت قطعات دندانی با دقت میکرونی است، این امکان را فراهم آورده تا بتوان تجربه درمان یک جلسه‌ای با سیستم دندانپزشکی دیجیتال را برای بیماران به ارمغان آورد.

در ایمپلنت دیجیتال، می‌توان برای بیماری با یک یا دو فک کاملا بی دندان مراحل قرار دادن ایمپلنت از جمله طراحی سه‌بعدی بر روی کامپیوتر، ساخت قطعات و پروتز نهایی را در کمترین زمان ممکن به پایان رساند. در این روش بیمار تجربه کاشت ایمپلنت بدون درد، خونریزی و دوره نقاهت را کسب می‌نماید.

سیستم CAD/CAM در طراحی و ساخت لیمینت دیجیتال این امکان را فراهم می‌نماید در یک جلسه تا بیست واحد لیمینت سرامیکی را از صفر تا صد تولید نمود. تهیه اسکن از دهان، طراحی لبخند در نرم‌افزار و تولید لمینت به وسیله دستگاه‌های دیجیتال، تجربه ای لذت بخش برای بیماران را به ارمغان خواهد آورد.

سرعت بیشتر، دقت بالا، راحتی بیمار و عدم تهاجمی بودن درمان از مزیت‌های درمان به روش دیجیتال است. امروزه تکنولوژی به سوی کاهش زمان در کنار دقت و دوام بسیار بالا در درمان‌های دندانپزشکی می‌رود.

مرکز دندانپزشکی دیجیتال دکتر علیرضا رضایی واقع در شهر زیبای رشت با سال‌ها تجربه و دارا بودن امکانات و تجهیزات روز دنیا به زمان بیماران خود احترام گذاشته و تجربه‌ درمان یک جلسه‌ای را به ارمغان می‌آورد.