امروزه کاشت دندان به روش ایمپلنت، جایگزین مناسبی برای دندان های مصنوعی متحرک است. به همین دلیل بیمارانی که با دندان‌های مصنوعی خود مشکلات متعددی دارند می‌توانند دندان‌های خود را با کاشت ایمپلنت جایگزین کنند. ایمپلنت دیجیتال دندان روش درمانی جدیدی است که می تواند یک یا چند پروتز دندان مصنوعی را روی تعدادی پایه ایمپلنت مشخص که مستقیماً در استخوان فک قرار می‌گیرند؛ نگه دارد. رشد استخوان اطراف پایه‌های ایمپلنت پیوندی مستحکم ایجاد می‌کند که به راحتی نمی‌شکند. بنابراین تاج دندان مصنوعی که روی پایه ایمپلنت قرار گرفته می‌تواند در مدتی طولانی روی پایه ایمپلنت حفظ شود و عملکردی مانند دندان طبیعی داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی کوتاه زیر را که در مورد چگونگی تبدیل دندان مصنوعی متحرک به ثابت است، مشاهده نمایید.

در صورتی که بیمار چندین دندان خود را از دست داده و تاکنون از دندان‌های مصنوعی متحرک استفاده کرده است می‌تواند با بهره گیری از تکنولوژی کاشت دندان به روش ایمپلنت دیجیتال، دندان‌های مصنوعی خود را با ایمپلنت دندانی متسحکم‌تر، راحت تر و زیباتر جایگزین کند.

دندان مصنوعی متحرک یکی از قدیمی‌ترین روش‌های رفع بی دندانی افراد در فک بالا یا پایین است و طراحی آن نیز نسبتا ساده می ‌باشد اما محدودیت‌های استفاده از دندان‌های مصنوعی متحرک موجب خستگی و نارضایتی بیماران از استفاده مداوم از این روش شده است .نیاز به خارج کردن دندان‌های مصنوعی هر شب از دهان و عدم توانایی در گاز زدن یا جویدن برخی غذاهای سفت، مشکلات اصلی بیمارانی است که از دندانهای مصنوعی متحرک استفاده می‌کنند. دندان‌های مصنوعی معمولا با کوچکترین فشار یا ضربه یا در اثر افتادن خم شده و یا می‌شکنند و دیگر به درستی در جای خود ثابت باقی نمی مانند.
در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال دکتر علیرضا رضایی برای حل این مشکل برای بیمار اقدام به ثابت کردن دندان مصنوعی با قراردهی چهار ایمپلنت شده است که در ویدیویی که پیش تر مشاهده نمودید مراحل این روش نمایش داده شده است.