یکی از روش‌های نوین در دندانپزشکی دیجیتال، طراحی، تولید و اجرای لمینیت در کمترین زمان ممکن و با دقت بسیار بالا است. مرکز دندانپزشکی دیجیتال دکتر علیرضا رضایی افتخار دارد همگام با دیگر کشور‌های پیشرو در این زمینه با بهره‌مندی از تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا و استفاده از با کیفیت‌ترین متریال‌های شرکت ویتای آلمان و اویکولار سوئیس، تمامی مراحل درمان لمینت شامل اسکن، طراحی، ساخت و تحویل را در یک جلسه و با حداقل تراش دندان ارائه دهد.

لمینیت دیجیتال

لمینت دندان یکی از روش های درمانی – زیبایی نوین برای رفع مشکلات ظاهری دندان است که انجام آن در میان افراد مشهور که فرصت و زمان انجام درمان های طولانی همچون ارتودنسی را ندارند بسیار رایج است. لمینت یا ونیرها یک به یک روی دندان نصب می شوند و لبخند شما را دگرگون می سازند در پروسه تکمیل و مراحل انجام نکات مهمی را بایستی در خود عملی کنند تا شما یک طرح لبخند مناسب و جذاب داشته باشید. لمینیت ها تنها سطح جلویی دندان را پوشش می دهند ، بسیار نازک بوده و عموماً ضخامتی معادل 1 میلی متر یا کمتر دارند.همچنین برای اصلاح مشکلات خفیف تا متوسط دندان های قدامی کاربرد دارد.
لمینیت‌های دندانی می‌تواند از جنس کامپوزیت یا سرامیک باشد.

لمینیت از جنس کامپوزیت:
مزیت آن: به نظر می‌رسد نیاز به تراش و درگیری کامل سطح دندان نمی‌باشد و می‌تواند در مواردی که فقط لکه‌هایی در سطح لیبال دندان‌های قدامی وجود دارد از آن استفاده کرد.

معایب: در صورتی که از کامپوزیت جهت پوشش کامل سطح دندان و انسیزال آن‌ها استفاده شود، می‌تواند دچار لبپر شدن (پریدگی)، تغییر رنگ به مرور زمان شود. کلاً کامپوزیت به علت ساختاری که دارد می‌تواند به مرور رنگ بگیرد و زیبایی خود را از دست بدهد.

لمینیت از جنس سرامیک:
لمینیت‌های سرامیکی به دو صورت ساخته می‌شود در مطب یا کلینیک‌هایی که از سیستم CAD/CAM استفاده نمی‌شود ابتدا تراش دندان انجام می‌شود که این متد روال قدیمی بوده و عمق تراش معمولاً زیاد بوده و بعد از تراش قالب گیری از بیمار انجام می‌شود که در لابراتوار بر اساس پودرگذاری سرامیک ساخته می‌شود که دقت آن نمی‌تواند بر اساس متدهای جدید باشد. لذا در این روش علاوه‌بر کیفیت پایین متریال‌های موجود و عمق تراش زیاد دندان و زمان طولانی تا 2 هفته از زمان تراش تا تحویل لمینیت می‌تواند بسیار برای دندان خطر داشته باشد که اکثر موارد دندان‌ها نیاز به اندو پیدا می‌کنند.

لمینیت دندان دیجیتال

در مرکز دندانپزشکی دیجیتال دکتر علیرضا رضایی ابتدا از دندان‌ها اسکن سه بعدی تهیه و عمل میک آپ اولیه صورت می گیرد، سپس در نرم افزار Smile Design طراحی اولیه بر روی چهره‌ی بیمار انجام می‌گردد. در این طراحی میزان تراش و تفاوت آن در تمامی دندان‌های بیمار توسط نرم افزار تعیین شده و دندان‌های دارای کجی یا بیرون زدگی و یا نیازمند به تغییر سایز به خوبی مشخص و به اطلاع بیمار می رسد.

در مرحله بعد عمل تراش در حداقل میزان ممکن صورت گرفته و به کمک اسکنرهای دقیق سیرونا اسکن مجدد جهت طراحی نهایی تهیه و به سرعت طراحی نهایی انجام شده و بیمار می‌تواند تغییرات را بخوبی مشاهده نماید.

در  این مرحله بیمار می‌تواند سایز و جایگاه دندان‌ها نسبت به یکدیگر را مشاهده و نظر خود را نیز بیان نماید. چنانچه امکان اعمال تغییرات با توجه به وضعیت دندان‌ها و نظر بیمار وجود داشته باشد این تغییرات صورت گرفته و طراحی به اتمام خواهد رسید.

پس از اتمام طراحی، و ارسال اطلاعات به دستگاه ‌های میلینگ بسیار پیشرفته Dentsply Sirona ساخت آلمان و آمریکا شروع به آماده کردن لمینیت می‌نمایند. مرکز دندانپزشکی دیجیتال دکتر علیرضا رضایی در شهر زیبای رشت دارای چهار میلینگ ماشین جهت ساخت لیمینت دیجیتال است، این دستگاه‌ها دارای ویژگی خاصی است و از دقت بسیار بالا برخوردار بوده تا حدی که می‌تواند به میزان 0.2mm بر روی سرامیک تراش ایجاد نماید. این دقت و سرعت بالا (سریعترین میلینگ ماشین دنیا) سبب گردد، این مرکز قادر باشد به کمک هر دستگاه میلینگ در هر 8 دقیقه یک لمینیت سرامیکی تولید و طی کوتاه ترین زمان حتی 20 لمینیت دیجیتال را در یک جلسه تحویل  بیمار دهد.

دقت در این روش بسیار بالا بوده و توان طراحی کامپیوتری کاهش خطاها و جنس متریال  و اصالت آنها سبب می شود بهترین لمینیت ها رابه بیماران خود تقدیم نماییم.